Upės pavadinimas Trukmė dienomis*
Verknė
1-4
Merkys
2-4
Ūla
2-4
Šalčia
2-3
Visinčia
3
Grūda
1-2
Neris
1-3
Ne vasaros sezono upės
Nuo Rugsėjo 2 d. iki Gegužės 31 d.
Širvinta
1-3
Žeimena
2-4
Vokė
1
Siesartis
2
Musė
1-2
Lakaja ir jos ežerynas
2-4
Varėnė
1-3
Jiesia
1

*Tai tėra rekomendojama plaukimo trukmė, kuria galima derinti pagal Jūsų norus bei sugebėjimus.

Maršrutai

Merkys

Upės Merkys vertinimas 6 balų sistemoje
Sudėtingumas

1+

Kraštovaizdis

5+

Susisiekimas

4

Infrastruktūra

5

 
Sudėtingumas - 1/2  (sudėtingesnis plaukimas tik upės aukštupyje, nuo vidurupio tai itin paprasta „šeimyninė“ upė)
Kraštovaizdis  -  4-6 (istoriniai paminklai, senieji dzūkų kaimai, pievose besiganančios karvės,  skardžiai,  pušynai  ir dar daug daug visko ko nematai akimis, bet jauti širdimi ir džiaugiesi, kad  gyveni ar svečiuojiesi Lietuvoje)

Susisiekimas – 4 (pakankamai daug žygio pradžios  ir pabaigos taškų, yra keletas privažiavimo galimybių nebaigus plaukimo)

Infrastruktūra   - 5 (tai viena iš aštuonių Lietuvos nacionalinių vandens turizmo trasų, tad ir infrastruktūra plaukiant šia upe išvystyta pakankamai gerai, o mes savo ruožtu maloniai kviečiame nakvoti ir vakaroti  nuostabios gamtos fone įsikūrusioje mūsų stovyklavietėje  Pamerkio kaime (netoli Senosios Varėnos), taip pat galime pasirūpinti Jūsų maitinimu, užsakyti kaimo turizmo sodybą).

 

Vertinimas yra subjektyvus ir galioja tik Lietuvos upių palyginimui, o upės sudėtingumas neturi nieko bendro su tarptautiniu upių kategorijų vertinimu.
Vertinimo aprašas

Merkys - viena didžiausių, gražiausių ir populiariausių vandens turizmo arterijų visoje Lietuvoje.

Nuo vidurupio Merkiu plaukti nėra sudėtinga, todėl ši upė idealiai tinkama tiek pirmą kartą plaukiantiems, tiek šeimyninių ar šiaip ramių pasiplaukiojimų mėgėjams.

Savaitgalį ir darbo dienomis galime pasiūlyti  Jums 2-4 dienų, ar dar ilgesnius  žygius. Plaukiant šia upe visada kviečiame pasinaudoti mūsų stovyklavietės Senojoje Varėnoje paslaugomis. Joje įrengtos pavėsinės, laužavietės, prausyklos, paruoštos malkos, yra galimybė savo žemiškas negandas išguiti dūminėje lauko pirtyje arba karšto vandens kubile. 

Upės vaizdai

Baidarių rezervacija

Merkys (žemupys)

Žygių baidarėmis Merkio žemupiu maršrutai:


Užsisakius mūsų paslaugas iš anksto galime pasiūlyti kaimo turizmo paslaugas.

Darbo dienomis norintiems sutaupyti pinigų keliautojams rekomenduojame rinktis maršrutą nuo Pamerkių , kur patogu atvykti traukiniu iki Puvočių (56 km, 2 dienos plaukimo) iš kur Jus nuvežtume į traukinių stotelę Marcinkonyse www.litrail.lt.

Kur atvykti:

Į mūsų bazę Senojoje Varėnoje (iš Druskinkų plento pasukus į kairę ir pervažiavus tiltą per Merkį sukti į dešinę, toliau bus nuorodos) arba pagal susitarimą.

Merkys (aukštupys)

Žygis jau turintiems patirties keliautojams, upėje pasitaiko rėvų, apgriuvusių užtvankų liekanų , slenksčių, praplaukiama pro keletą istorinių/architektūrinių paminklų (Pavlovo respublikos dvaro liekanos, Merkinės koplyčia).

Žygių baidarėmis Merkio aukštupiu maršrutas:


Žygius Merkio aukštupiu organizuojame tik pavasasrį ir rudenį.